Άρης – Αστέρας Τρίπολης 2-0

Πηγή: EUROKINISSI

Σε ένα παιχνίδι που είχε δύο διαφορετικά πρόσωπα ο Άρης πήρε σημαντική νίκη με 2-0 έναντι του Αστέρα Τρίπολης στην προσπάθεια που κάνει για ένα Ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Στο 1ο ημίχρονο ο ΑΡΗΣ ήταν κακός, απείλησε ελάχιστα, σε αντίθεση με τον Αστέρα που ήταν καλύτερος και έχασε αρκετές ευκαιρίες να πετύχει κάποιο τέρμα χωρίς επιτυχία. Στο 2ο ημίχρονο όμως είδαμε ένα διαφορετικό ματς.

Οι αλλαγές του Μάντζιου βοήθησαν τον ΑΡΗ που έπαιξε πολύ καλύτερα σε αντίθεση με τον Αστέρα που δεν είχε ανάλογη παρουσία. Το 1-0 έγινε στο 69΄ όταν από καταπληκτική πάσα του Σάσα ο Σάντε Σίλβα που είχε μπει λίγο νωρίτερα πέρασε τον τερματοφύλακα Παπαδόπουλο και από δύσκολη θέση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Το 2-0 έγινε στο 90΄με σουτ από τον Μάνο.