Αυτό το Σαββατοκύριακο το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανοιχτού Στίβου στη Θεσσαλονίκη

Ελίνα Τζέγκο -ΣΕΓΑΣ - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών Γυναικών 2020 - Πάτρα - Παμπελοποννησιακό Στάδιο
Ελίνα Τζέγκο – ΣΕΓΑΣ – Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών Γυναικών 2020 – Πάτρα / Πηγή: Eurokinissi

Οριστικοποιήθηκε το πρόγραμμα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ανδρών/Γυναικών και Ανδρών/Γυναικών Κ23 στην πόλη της Θεσσαλονίκης.

Οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 09.00 το πρωί τόσο το Σάββατο όσο και την Κυριακή.

Αναλυτικά οι ανακοινώσεις

ΣΑΒΒΑΤΟ 25 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022

1. Αγωνίσματα που θα διεξαχθούν απ’ ευθείας σε ΤΕΛΙΚΟ
• Σφυροβολία Ανδρών
2. Διεξαγωγή αγωνίσματος Άλματος Επί Κοντώ Ανδρών
Σύμφωνα με όσα αναφέρονται στην προκήρυξη παρ. 13.2.2
Διαδοχικά ύψη:
Α΄ Γκρουπ: 4,60μ. – 4,70μ. – 4,80μ. (προστέθηκε το 4,60μ.)
Β΄ Γκρουπ: 3,60μ.* – 4,00μ.* – 4,10μ. – 4,20μ. – 4,30μ. – 4,40μ. – 4,50μ. – 4,60μ. – 4,70μ. – 4,80μ.
*3,60μ. όριο βαθμολόγησης Κ23
**4,00μ. όριο βαθμολόγησης Ανδρών
3. Ακοντισμός Γυναικών
Ο Προκριματικός του αγωνίσματος θα διεξαχθεί στο Βοηθητικό Στάδιο

ΚΥΡΙΑΚΗ 26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022
1. Αγωνίσματα που θα διεξαχθούν απ’ ευθείας σε ΤΕΛΙΚΟ
• Σφυροβολία Γυναικών
• Άλμα Επί Κοντώ Γυναικών
• Άλμα σε Ύψος Ανδρών
2. Διεξαγωγή αγωνίσματος Δισκοβολίας Ανδρών
Το αγώνισμα θα διεξαχθεί σε 2 Γκρουπ*
1ο Γκρουπ: 10:15
2ο Γκρουπ: 11:30
*Τα 2 Γκρουπ θα ανακοινωθούν στο site του ΣΕΓΑΣ
3. Διεξαγωγή Αγωνίσματος Ακοντισμού Ανδρών
Ο Προκριματικός του αγωνίσματος θα διεξαχθεί σε 2 Γκρουπ στο Βοηθητικό Στάδιο
1ο Γκρουπ: 10:45
2ο Γκρουπ: 12:00
*Τα 2 Γκρουπ θα ανακοινωθούν στο site του ΣΕΓΑΣ
4. Διεξαγωγή αγωνίσματος 5.000μ. Ανδρών & Γυναικών
Οι εκπρόσωποι των σωματείων ή αυτοπροσώπως οι ίδιοι οι αθλητές-τριεςς, θα πρέπει να προβούν στην οριστική δήλωση συμμετοχής ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΠΌ ΤΙΣ 18:30 (προκήρυξη, παράγραφος 15.3.4), προκειμένου να αποφασισθεί από τους υπεύθυνους του Πρωταθλήματος αν το αγώνισμα θα διεξαχθεί σε 1 ή 2 τελικές σειρές.

ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ – ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ, ΣΑΒΒΑΤΟ, 25 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022
ΠΡΩΪΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ Α/Γ Προκριματικός/
Τελικός
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
9:00 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Α Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα – Όριο: 15,00μ.
9:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Όριο: 15,90μ.
9:15 100μ. με Εμπόδια Γ Προκριματικές Σειρές
9:30 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Α Προκριματικός 2 group Όριο: 4,80μ.
9:35 110μ. με Εμπόδια Α Προκριματικές Σειρές
10:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Γ Προκριματικός 2 group Όριο: 1,70μ.
10:00 400μ. Γ Προκριματικές Σειρές
10:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Όριο: 41,00μ.
10:25 400μ. Α Προκριματικές Σειρές
10:45 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα – Όριο: 12,20μ.
11:10 100μ. Γ Προκριματικές Σειρές
11:35 100μ. Α Προκριματικές Σειρές
12:00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Γ Προκριματικός Όριο: 44,00μ.Βοηθητικό Στάδιο
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
16:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
17:30 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
17:45 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
18:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:05 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
18:15 110μ. με Εμπόδια Α ΤΕΛΙΚΟΣ
18:30 100μ. με Εμπόδια Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:35 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:40 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
18:46 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
19:00 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
19:06 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
19:10 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:20 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
19:26 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
19:35 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
19:41 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
19:45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:55 1500μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
20:05 1500μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
20:15 1500μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
20:25 1500μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
20:35 3.000μ. με Φ.Ε. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
20:55 3.000μ. με Φ.Ε. Α ΤΕΛΙΚΟΣ
21:20 4 X 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
21:29 4 X 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
21:40 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
21:49 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
22:58 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 3

ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ / 24.06.2022

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ – ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ, KΥΡΙΑΚΗ, 26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022
ΠΡΩΪΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ Α/Γ Προκριματικός/
Τελικός
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
9:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Γ Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα – Όριο: 5,80μ.
9:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Όριο: 12,50μ.
9:30 400μ. με Εμπόδια Γ Προκριματικές Σειρές
9:55 400μ. με Εμπόδια Α Προκριματικές Σειρές
10:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός – Α’ group Όριο: 47,60μ.
10:20 800μ. Γ Προκριματικές Σειρές
10:40 800μ. Α Προκριματικές Σειρές
10:45 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Α Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα – Όριο: 7,40μ.
10:45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Α Προκριματικός – Α’ group Όριο: 62,00μ. – Βοηθητικό Στάδιο
11:05 200μ. Γ Προκριματικές Σειρές
11:15 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός – Bgroup Όριο: 47,60μ.
11:30 200μ. Α Προκριματικές Σειρές
12:00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Α Προκριματικός – Bgroup Όριο: 62,00μ. – Βοηθητικό Στάδιο
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
16:15 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:45 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
18:05 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:10 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
19:05 400μ. με Εμπόδια Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:15 400μ. με Εμπόδια Α ΤΕΛΙΚΟΣ
19:25 200μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
19:31 200μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
19:35 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
19:45 200μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
19:50 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
19:51 200μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
20:00 800μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
20:10 800μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ
20:20 5.000μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
20:50 5.000μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ
21:15 4 X 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
21:24 4 X 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
21:35 4 X 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
21:44 4 X 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

Δείτε ακόμα...