Κύπελλο Ελλάδας: Αστέρας Τρίπολης – Άρης

ΚΥΠΕΛΛΟ 2020-2021 / ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΡΗΣ / Πηγή: EUROKINISSI

Έχοντας το υπέρ του 2-0 του πρώτου αγώνα ο ΑΡΗΣ ο ΑΡΗΣ ξεκίνησε δυνατά κράτησε τον Αστέρα σε παθητικό ρόλο όλο το 1ο ημίχρονο, έκανε ευκαιρίες και τελικά σκόραρε σχεδόν με την λήξη του ημιχρόνου. Με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου προσπάθησε ο Αστέρας να κάνει κάτι αλλά χωρίς επιτυχία. Ο ΑΡΗΣ κράτησε την μπάλα πέτυχε ένα δεύτερο γκολ στα μισά του 2ου ημιχρόνου και εκεί τελείωσε το παιχνίδι.

Οι αρχικές συνθέσεις :

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ : Παπαδόπουλος, Τασουλής, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Σουάρεθ, Βαλιέντε, Μπελόκ, Ριέρα, Αλί Μπαμπά, Κρέσπι, Μπαράλες.

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Σούντγκρεν, Ροζ, Δεληζήσης, Σάκιτς, Ματίγια, Σάσα, Μπερτόγλιο, Σίλβα, Ματέο Γκαρσία, Μάνος.

Εξέλιξη αγώνα

Το σκορ άνοιξε στο 45’ ο Μάνος με πλασέ μετά από πάσα του Σούντγκρεν. Τα τέρματα του ΑΡΗ διπλασίασε ο Ματέο Γκαρσία στο 68’ με πλασέ μετά από πάσα του Μάνου.

Αλλαγές ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Χριστόπουλος στη θέση του Σουάρεθ (57’), Τιλίκα στη θέση του Κρέσπι (57’), Ιγκλέσιας αντί του Βαλιέντε (70’), Φερνάντεθ στη θέση του Ριέρα (71’), Σίτο στη θέση του Μπαράλες (80’)

ΑΡΗΣ: Μπακουτσής στη θέση του Σάσα (58′), Τζέγκο στη θέση του Μπερτόγλιο (58’), Κάτσε στη θέση του Μάνου(69’) ,Μπαγκαλιάνης στη θέση του Ροζ (70’), Γκάνεα στη θέση του Ματίγια (71’)

Κίτρινες κάρτες είδαν για τον : ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Μπελόκ (13’), Φερνάντεθ (76’)

ΑΡΗ: Ματέο Γκαρσία (17’)